Rozhodli jsme pomoci dlužníkům v této nelehké době, a proto se z vlastní iniciativy připojujeme do projektu Milostivé léto, které se ze zákona vztahuje jen na státní instituce, a vycházíme vstříc těm, kteří u České kanceláře pojistitelů mají dlouhodobý dluh.

Milostivé léto je aktuální možnost zbavit se některých dluhů, které narostly kvůli sankcím a úrokům. Lidé mohou ukončit exekuce, které jim v minulosti vznikly na základě dluhu vůči státu a jeho organizacím (vůči veřejnoprávním subjektům). Stačí zaplatit pouze aktuální jistinu a poplatek exekutorovi.

Česká kancelář pojistitelů se rozhodla zapojit do Milostivého léta za obdobných podmínek pro motoristy, kteří mají dluh za nepojištěné vozidlo (tedy jejich dluh pochází z tzv. úhradové povinnosti).

O řešení dluhu v rámci Milostivého léta můžete u ČKP požádat pokud:

  1. Jste fyzická osoba (nepodnikatel).
  2. Vymáhaný dluh pochází z tzv. úhradové povinnosti a je exekučně vymáhán déle než 4 roky.
  3. Nejste aktuálně v insolvenci.

Žádost o zapojení do Milostivého léta se svým dluhem u ČKP pošlete na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Následně Vám dáme vědět částku jistiny, která zbývá k úhradě včetně informací k platbě. Poté nám uhradíte v období 13.12.2021 – 13.3.2022 100 % nesplacené dlužné jistiny dluhu a poplatek ve výši 907,50 Kč za zastavení exekuce. Jakmile platbu uhradíte, tak nás o tom prosím informujte a my zajistíme zastavení exekuce.